Orienteerujad avavad vikipäevakute hooaja

Orienteerujad avavad vikipäevakute hooaja

Eesti Orienteerumisliit annab panuse Tartu Ülikooli projekti Miljon+, et täiendada Vikipeediat artiklitega nii orienteerujatest kui ka orienteerumisest. Vikipäevakud toimuvad alates 2018. aasta novembrist kuni 2019. aasta aprillini.

Vikipäevakud on välja kasvanud orienteerumispäevakute ideest – kui tavapäraselt liigutakse maastikul ja otsitakse kontrollpunkte orienteerumiskaardi abil, siis vikipäevakutel täiendatakse orienteerumise-teemalisi artikleid Vikipeedias.

Orienteerumisliidu eesmärk on teha orienteerumissport avalikkusele veelgi nähtavamaks. On oluline, et eestikeelne orienteerumissõnavara ja üldinfo oleks hõlpsalt kättesaadav ning ajakohane.

„Orienteerumine kui spordiala on Vikipeedias juba praegu eeskujulikult kajastatud, kuid ala areneb jõudsalt. Pidevalt on vaja lisada artiklitesse uusi termineid, koostada uusi artikleid nii mõistete, sündmuste kui sportlaste kohta,” sõnas Eesti Orienteerumisliidu president Meelis Mälberg.

Esimesed vikipäevakud toimuvad 14.–16. novembril, kui osalejaid kutsutakse täiendama Vikipeedias orienteerumise teemat tervikuna. Edaspidi on plaanis keskenduda kitsamatele teemadele: orienteerumisjooks, rattaorienteerumine, suusaorienteerumine, klubid, tiitlivõistlused jm.

Vikipäevakutele on oodatud osalema kõik, kes soovivad anda oma panuse. Osalemistingimuste ja enim oodatud artiklite viidetega saab tutvuda päevakute kodulehel ja Vikipeedias orienteerumise vikipäevakute artiklis.

2019. aasta aprillis teevad vikipäevakute korraldajad kokkuvõtte ja tunnustavad aktiivsemaid osavõtjaid.

Tartu Ülikooli Miljon+ projekti eesmärk on kiirendada eesti Vikipeedia jõudmist miljoni artiklini. Inimesi kutsutakse üles täitma Vikipeediat vajaliku ja selgekeelse sisuga. Nii tehakse kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Lisateave:
Sirli Zupping
Miljon+ projektijuht
5615 5993
sirli.zupping@ut.ee

Foto: Reigo Teervalt