OK Ilves tähistab 40. sünnipäeva – palju õnne!

Täna, 3. oktoobril 1978. aastal loodi Tartus Eesti ja terve Nõukogude Liidu esimene orienteerumisklubi – OK Ilves.

Klubilised tegevused algasid juba 1977. aastal, kui tehti esimesi ühistreeninguid. Initsiatiiv klubi loomiseks tuli Arvo Kivikalt ning selle üheks eesmärgiks oli Ilvesteate korraldamine, millega alustati 1979. aastal Perajärvel. Esimesest võistlusest saati oli neljal päeval toimuv Ilvesteade ääretult populaarne, tuues võistlejaid kohale üle Eesti ja terve NL-i. Suurimaks Ilvesteateks oli 1989. aastal Koorastes toimunud võistlus 838 võistkonna ja 3965 võistlejaga. Sinimustvalge lipp lehvis Ilvesteatel esimest korda 1988. aastal. Viimane Ilvesteade toimus 2010. aastal Lüllemäel.

Ilvesteate kõrval on OK Ilves orienteerumiskalendrit täiendanud traditsioonilise Ilves-3 (alates 1987) ja Tartu neljapäevakutega (alates 1989) ning löönud kaasa rohkete üle-eestiliste ja rahvusvaheliste võistluste (MK 1998, EM 2006, MM 2017) korraldusel.

Võistluste kõrvalt arendas Ilves tol ajal hädavajalikku kõrvaltegevust. Orienteerumisvarustust poes ei müüdud. Venivate-vettivate Marati dressipükste ja Põhjala tennistega maastikul jooksmine oli piinarikas. Orienteerujad õmblesid oma võistlusriided ise, kasutades defitsiitset “kombineeriiet”. Nii sündis sotsialismi viljastavates tingimustes mitmeid koduseid traageldusvabrikuid ja ühest neist kasvas välja üle 30 aasta edukalt tegutsenud spordiriiete manufaktuur Ilves-Extra.

Ilvese klubi tegutseb jätkuvalt, korraldab võistlusi ja on üks suurematest orienteerumisklubidest ka praegu.

2018. aasta sügisest taasalustas klubi ka noortetegevuse ja -treeningutega.

Palju õnne, Orienteerumisklubi Ilves!