Noorte EM-i programmi lõpetas teatejooks

2018.aasta Noorte EM-il joosti viimane võistlusdistants – teade. Võistlus toimus Lyaskovetsi kloostri ümbruses, mis hõlmas endast rohkelt nii piki mäenõlva kui ka platool orienteerumist.

Vaatamata mõningatele väga headele sooritustele vahetusesiseselt, puudus tiimides ühtsus, mis tingis ühel või teisel hetkel tulemuste rivis tahapoole kukkumise. Südika soorituse tegid M16 klassi võistkond (koosseisus: Ragnar Rooba, Jürgen Joonas, Samuel Kolsar), kes jooksid esikümne piirimail, kuid eksimuste tõttu langesid 16.kohale. Nende võistlusklassis võitis põnevas heitluses Tsehhi võistkond, Soome ja Prantsumaa võistkonna ees.
W16 klassi võistkond (Johanna Laanoja, Helena Maripuu, Anita Laanejõe) lõpetas oma võistlusklassis 18.kohal.
M18 klassi võistkond (Kustu Künnapas, Hando Allmann, Kaarel Vesilind) võtsid oma võistlusklassis 21.koha.
W18 klassi võistkond (Teele Telgma, Lorely Kõrvel, Siiri Talts) lõpetas 20.kohal.

Noorte EM-i võitis riikide punktiarvestuses ülekaalukalt Soome võistkond, kes nendelt tiitlivõistlustel võitis 36st medalist 12.

Järgmisel aastal toimub noorte EM Valgevenes, Grodnos 27.-30.juunini.