Haabersti

Tallinna Neljapäevak

14. september
Neljapäeviti
17:00 - 19:00
20:30
0 - 8€

Kuidas tulla

Ühistransport

Peatus Õismäe raba

Bussid 21, 21A, 21B

Parkimine:

1€

Päevaku keskuse koordinaadid:

59.436626, 24.629053

Google Maps Web| Waze| Geo URI

Rada

Maastiku ja kaardi info

Päevakul kasutuses olev maastik jaguneb sisuliseks neljaks, millest kõiki osi saavad kogeda vaid kuue pikema raja läbijad. Lühemad rajad jäävad Vabaõhumuuseumi territooriumi piiresse.

1) Õismäe rabamets on peamiselt väga hea nähtavusega männimets, kus rabasemas osas aeglustab alustaimestik jooksmist. Rabametsas on palju kraave ja vanu kaeveid, mis kõik on ületatavad. Nädala alguses oli kraavides vett vähe. Lisaks terviserajale on metsas mitmeid muid radu, millest uusimad tekkivad jäljed ei ole kaardile kantud.

2) Õismäe asum on korrapäratu tänavavõrgustikuga madalhoonestusega elamupiirkond, mille vahel on metsatukad. Metsa läbitavus seal on varieeruv.

3) Haabersti mets on peamiselt hea läbitavusega mets, kus on mitmeid kive jm pisiobjekte. Metsas on mõned suuremad rajad ja mõned väikesed, mida võib olla raske märgata.

4) Vabaõhumuuseum on talukomplektidega, lagedatega ja metsadega varieeruv maastik. Talukomplekside juures on ületamatud kivimüürid jm piirded. Metsa läbitavus on üldiselt hea, aga on ka kehvemaid kohti. Leidub ka kraave, erineva suurusega kive ja natuke mikroreljeefi. Teede ja radade võrgustik on tihe.

Pikematel radadel on vaja kaks tänavat ületada, mida võib teha kaardil näidatud kohtade kaudu. Suuremad tänavad on keelualad. Suuremate tänavate ületamisel tuleb olla väga tähelepanelik, et autojuhid teid märkaksid. Väiksematel tänavatel Õismäe asumis tuleb olla samuti ettevaatlik. Muid märkimisväärseid ohukohti ei ole. Mereäärsele järsakule pole vaja läheneda.

VABAÕHUMUUSEUMIS ON KÕIGI AEDADE ÜLETAMINE JA LILLEPEENARDES TRAMPIMINE KEELATUD! Selline tegevus kahjustab muuseumi. Hoovidesse seisenetakse ainult väravast. Kõik koerad peavad olema rihma otsas!

Algajaile on avatud tasuta Liikumisaasta Õpperada

Osalustasud

Nööri- ja tugirada (snd 2014 ja hiljem)

Tasuta

Noored (snd 2005 ja hiljem)

2.00 €

Tudengid üliõpilaspileti esitamisel

4.00 €

Täiskasvanud (snd 1960–2004)

8.00 €

Seeniorid (snd 1945–1959)

4.00 €

Seeniorid (snd 1944 ja varem)

2.00 €

SI rent

Tasuta

SI-Air rent

2.00 €

Võistlusala

suund

valik

Teenused

WC
Lastehoid
Müügipunktid
Nöörirada
Tillurada

17:00-20:00

Müügipunktid

Skvaier OÜ (Mati Poom) orienteerumise- ja muud sporditarbed.

Koolituse info

Algajaile on avatud tasuta Liikumisaasta Õpperada

Korraldaja ja rajameister

OK Peko / Epp Käpa Peakorraldaja
Marek Karm Rajameister