60. Jüriööjooksu Viljandi lossimägedes võitis OK Võru

60. Jüriööjooksu Viljandi lossimägedes võitis OK Võru

Jüriööjooks on kujunenud traditsiooniliseks ja sümboolseks orienteerumishooaja avavõistluseks ning lausa omaette brändiks Eesti orienteerumises. Tänavu heideldi Jüriööjooksu võidu eest juba 60-ndat korda ja seekord oli võistluspaigaks Viljandi lossimägede nõudlik maastik.

60. Jüriööjooksu põhirajal asus seekord stardijoonele 62 viieliikmelist võistkonda, kelle lisandus veel 20 kolmeliikmelist harrastajate tiimi. Jüriööjooksu avavahetuse võit on igale orienteerujale ihaldusväärne ja tänavus kuulus see au Ats Sõnajalale Harju orienteerumisklubist. Sama päeva ennelõunal Eesti ekideni meistriks kroonitud mees suutis õhtuhämaruses 6,4 km ja 23 KP-ga rajal 15 sekundiga edestada kõva konkurentsi pakkunud Kaarel Hendrik Zernantit OK Ilvesest.

Ent see oli alles suure võistluse algus. Jüriööjooksudel on sageli just naiste etapid need, kus paljuski otsustatakse kogu võistluse saatus. Nii oli suuresti ka seekord. Kui avavahetusest naasis hilisema võitja OK Võru esindaja Siim Klais 16. kohal üle 6 minutilise kaotusega, siis naiste joostud teise vahetuse lõpuks suutis Kerstin Uiboupin tulla teatevahetusse neljandana ja kaotust liidritel oli jäänud vaid paar minutit. Kuigi kolmandas vahetuses kärises võrokeste jooksja Alar Kume vahe liidritega taas neljale minutile, siis naiste neljanda vahetuse lõpus tuli Laura Joonas teatevahetusse juba 30 sekundilise eduga liidrina. Viimases vahetuses Jaagup Truusalu enam konkurentidele võimalusi ei jätnud ning lõpujoonele jõudis OK Võru üle kolme minutilise eduga lõpuajaga 3:03.40. Järgnesid tulise lõpuheitluse pidanud Värska OK Peko (Sander Linnus, Kristel Kõivo, Kevin Hallop, Daisy Kudre, Reigo Teervalt) 3:06.49 ja Rakvere OK (Priit Randman, Kelly Vildek, Olle Kärner, EPP Paalberg, Tõnis Laugesaar) 3:06.58.

Noorte arvestuses võttis võidu Värska OK Peko noorte tiim Olle Ilmar Jaama, Leana Jete Korb, Timo Kudre, Mari Linnus, Mihkel Mahla ajaga 3:53.20. Järgnesid OK Võru 3:58.00 ja OK Põlva Kobras 4:02.50. Ka veteranide võistkondadest oli kiireim Värska OK Peko koosseisus Paavo Rõigas, Epp Käpa, Raul Kudre, Ingrit Kala ja Ain Fjodorov võiduajaga 3:54.05. Neile järgnesid OK Ilves 3:57.28 ja OK TON 4:06.51.

Esmakordselt võistlesid Jüriööjooksul omaette konkurentsis firmade võistkonnad ja selles arvestuses oli edukaim AS Norma esindus Tanel Kannel, Edit Kannel, Heiki Savitsch, Kertu Savitsch, Sander Annus ajaga 4:03.47, mis üldarvestuses andis neile 20. koha. Harrastajate rajal oli edukaim Lennubaasi võistkonda Artur Rauk, Rain Muru, Marek Zahkna ajaga 1:46.29. Teise koha saavutas Käo Tiim ajaga 1:52.31 ja kolmanda koha võistkond Wandersellid 2:08.09.

60. Jüriööjooksuga käima lükatud orienteerumishooaeg Eestis jätkub täishooga. Juba aprillikuu lõpus algavad Otepääl koolide ja koolinoorte maailmameistrivõistlused. Maikuu on aga EOK poolt kuulutatud Eestis orienteerumiskuuks.

Reportaaž Jüriööjooksust ETV spordiuudistes ja foto-galerii võistlusest Aldis Toomelt