Liiva

Põlva 4. teisipäevak

30. aprill
Teisipäeviti
15:00 - 19:00
19:30
0 - 7€

Kuidas tulla

Eritransport

Orienteerumisklubi buss päevakule väljub kell 16:30 Põlva Bauhofi parklast ja Põlva Spordikeskuse eest.

Päevaku keskuse koordinaadid:

58.140457, 26.847704

Google Maps Web| Waze| Geo URI

Rada

Maastiku ja kaardi info

„Voorepalu-Liiva maastik oma tuntud headuses, millest rajameister püüdis kasutada meeldivaimaid osi. Hilisele kevadele kohaselt on sood, kraavid, ojakesed ja muud veekogud valdavalt vett täis. Rajad on planeeritud siiski nii, et suurematest märgaladest saab joosta ringi, aga vaevalt, et keegi päris kuivade jalanõudega finišisse jõuab.

Kuna põõsad veel pole lehtes ning rohukasv suurt hoogu sisse saanud, siis on helekollasega rohumaad ning helerohelisega metsased alad kordades paremini joostavad kui kesksuvel. Maastikul on tehtud rohkelt metsamajandustöid ning rohelise püstviirutusega (valgustusraie) alad nõuavad läbimiseks sitkust ja visadust. Palun olge selliseid alasid läbides ka ettevaatlikud, et ei vigastaks end oksatüügaste vastu kukkudes. Mõned värsked metsaväljaveoteed on kaardistamata ning mõned vanemad kehvalt märgatavad. Rajad 7 ja 8 kulgevad seevastu valdavalt avatud hästijoostaval alal – künklikul heinamaal.

Metsas võib leida metsloomade - kitsede, põtrade, karude – tegevuse jälgi. Sinililled lõpetavad õitsemist, aga ülased, paiselehed, katkujuured, kopsurohi on täies õies.“

Parkimine on heinamaal.

NB! Rajad 1-6 ületavad kaarti läbivaid kruusateid: Liiva teed, mida mööda käib päevakuga seotud liiklus, ning kaardi lõuna-kaguosa läbivat Kõrgepalu teed (tegemist on Voorepalu-Veski külade vahele jääva autoralli võistlustel kasutatava käänulise kruusateega). Palun olge tähelepanelikud – nii autot juhtides kui joostes.

Osalustasud

Tavahind

7.00 €

Üliõpilased ja pensionärid

6.00 €

Kooliõpilased

3.00 €

SI-kiibi rent

2.00 €

2016 ja hiljem sündinud

Tasuta

Võistlusala

suund

valik

Teenused

WC

Korraldaja ja rajameister

Priit Nurmoja Peakorraldaja
Maret Vaher Rajameister