Viljandimaa orienteerumispäevak kutsub C.R. Jakobsoni radadele

Viljandimaa orienteerumispäevak kutsub C.R. Jakobsoni radadele

5. juunil toimub Nordwood Viljandimaa orienteerumispäevakute teine etapp kärestikulise Navesti jõe kaldal Vanaõue puhkekeskuses, viies orienteerujad tutvuma Sakala tee ümbruse luitemännikutega.

Sakala teed mööda liikus C. R. Jakobson enda Kurgjal asuva kodutalu ja Viljandis paikneva ajalehe Sakala toimetuse vahel. Nüüdsel ajal on Kurgja ja Vanaõue vahelisel lõigul ka RMK hallatav Sakala tee matkarada, mille ümbert igaüks orienteerumispäevaku ajal kontrollpunkte noppida saab.

Päevaku start on avatud kl 17…19 ning pakutakse nelja erineva pikkusega radu, alates 1,8 km pikkusest lastele ja algajatele sobivast rajast kuni 6,7 km pikkuse kogenutele mõeldud rajani, samuti on võimalik kontrollpunkte läbida ka valikuliselt, koostades endale meelepärase raskusastme ja pikkusega raja. Osalustasud on 1…3 eurot, ajavõtukiibi rent 1 euro.

Maastikuks on valdavalt keskmise läbitavusega mets, korrapärane sihi- ja kraavivõrk, erineva suurusega sood, vähese liigendatusega maastik. Kaart valminud 2014, parandused kevad 2018, kaardi mõõtkava 1:10 000. Ürituse täpse info leiad SIIT

Vanaõuel toimuv päevak on ühtlasi ka Järvamaa teisipäevakute sarja etapiks, tuues osalejaid lisaks ka naabermaakonnast ning mujaltki Eestist.