Ülemaailmne orienteerumispäev toob Eestis orienteeruma üle 6000 inimese

Ülemaailmne orienteerumispäev toob Eestis orienteeruma üle 6000 inimese

Kolmapäeval algasid nädala kestvad ülemaailmse orienteerumispäeva üritused, mis leiavad aset globaalselt kõigil kontinentidel. Ka Eestis toimub ajavahemikus 15.–21. mai ligi 40 erinevat orienteerumisüritust, kuhu oodatakse osalema üle 6000 inimese.

Ülemaailmset orienteerumispäeva korraldatakse Rahvusvahelise Orienteerumisföderatsiooni egiidi all juba neljandat aastat ja selle eesmärgiks on propageerida orienteerumist laiemalt ja jõuda uute potentsiaalsete ala harrastajateni, eelkõige noorteni. 2018. aastal toimus ülemaailmse orienteerumispäeva üritusi kokku 81 riigis, milles ka eestlastel oli oma oluline osa – üle Eesti leidis aset kokku 39 üritust 5702 osalejaga.

Eestis toimub selle nädala jooksul hulgaliselt tööpäeva õhtuti aset leidvaid orienteerumispäevakuid, kuhu on oodatud kõik huvilised ja kus pakutakse ka algõpet. Lisaks korraldatakse orienteerumisüritusi ka koolides ja lasteaedades, kus eesmärgiks pole niivõrd sportlik mõõduvõtt, kui just huvi tekitamine ala vastu.

Tänavu on mai kuulutatud Eestis ka orienteerumiskuuks ja infot üle kogu vabariigi toimuvate päevakute kohta leiab siitsamast “RMK Eestimaa orienteerumispäevakute” kodulehelt. Üks suuremaid ja mugavaima asukohaga üritusi, kus orienteerumist proovida, leiab aset Tallinna Linnaorienteerumise päevaku raames esmaspäeval, 20. mail Tallinna Vanalinnas keskusega Vabaduse väljakul – sinna on oodata ligi 500 osalejat. Kõigil päevakutel leiab mitmeid erineva pikkuse ja raskusastmega radu.

Kõik ülemaailmsest orienteerumispäevast osavõtjad lähevad globaalsesse arvestusse ning neid ootab finišis erikujundusega diplom ja kleebis.

Jooksvat infot osalejate arvudest saab vaadata WOD kodulehelt: https://worldorienteeringday.com/

Orienteerumisest kui liikumisharrastusest on võimalik lugeda pikemalt värskes orienteerumise teemakuud tutvustavas missiooniloos Delfi spordiportaalis.