Timo Sild sai orienteerumise Euroopa MV tavarajal 10. koha

Å veitsis Tesseretes lõppesid pika rajaga Euroopa MV orienteerumises, kus Timo Sild saavutas nendel võistlustel eestlaste parima, 10. koha.

Meestest sai magusa võidu Olav Lundanes Norrast (1.34.42), kui edestas koduseinte vahel jooksnud šveitslast Matthias Kyburzi 52 sekundiga (1.35.34). Kolmas oli omakorda Kyburzist vaid 20 sekundit nõrgema ajaga Gernot Gerschbaumer Austriast (1.35.54).
Väga võimsa jooksu tõsisel alpimaastikul tegi Timo Sild, kes jäi 14,9 km, 35KP ja 890 tõusumeetriga rajal võitjast maha vaid 5:43, saades 10.koha (1:40.25). Lauri Sild kaotas vanemale vennale 10 minutit ning oli 41. (1.50.27 +15.45). Kristo Heinmann lõpetas 57. (2.00.20 + 25.38).
Kokku läks rajale 77 meest.
Timo Sild oli ka ise oma tänase sooritusega rahul. Finišijärgses usutluses arvas ta, et kõrgem koht jäi vaid paari küsitava teevaliku ning parema jooksuvormi taha. Samuti oli tal veidi kahju, et uut hingamist toonud vihmasadu algas siis, kui ta oli juba raja lõpuosas.

Naistest oli täna ülivõimas rootslanna Tove Alexandersson, kes lühirajal saadud väikse jalavigastuse tõttu eilset teatejooksu ei jooksnud. Vaid 5. ja 6.KPs loovutas Alexandersson liidripositsiooni 6 sekundiga Venemaad esindavale, ent püsivalt Å veitsis elavale Natalia Gemperlele. Finišis, pärast 11,2 km 25KP ning 30 tõusumeetriga raja läbimist oli rootslanna edu hõbeda saanud Gemperle ees täpselt 5 minutit.

Naiste esikolmik:
1 ALEXANDERSSON Tove SWE 1:21:08
2 GEMPERLE Natalia RUS 1:26:08 +5:00
3 GROSS Julia SUI 1:26:49 +5:41

Eesti naistest oli täna parim Annika Rihma, kes sai 28. koha (1.39.43 + 18.35).
Marianne Haug sai 44. (1:45:54 +24:46) ja Kerstin Uiboupin 58. koha. (1:58:17 +37:09). Nii Marianne kui Kerstin olid teinud rajal teevalikuvigu ning tulemust mõjutas ka väsimus suurtest tõusudest.
Kokku läks rajale 67 naisvõistlejat.

Selle hooaja kõige tähtsam võistlus – maailmameistrivõistlused – toimuvad augusti alguses Lätis Riias ja Siguldas.