Sprinditeates Eesti kõrgel 10. kohal, maailmameistriks tuli Rootsi

Riia kesklinnas selgitati täna maailmameistrid orienteerumisjooksu sprinditeates.
33 riigi konkurentsis suutis tiitlit kaitsta Rootsi võistkond koosseisus Tove Alexandersson, Emil Svensk, Jonas Leandersson, Karolin Ohlsson, kes juhtisid võistlust algusest lõpuni. Nende edu hõbeda võitnud Å veitsi ees oli napilt alla tunni kestnud võistluse juures 31 sekundit. Å veitsi esindasid Elena Roos, Florian Howald, Fabian Hertner ja Judith Wyder.

Eelmisel aastal Å veitsi ees hõbeda võitnud Taani oli seekord väga õnnelik pronksi üle, sest medalile tõstis nad seitsmendalt kohalt alles ankrunaine Maja Alm. Neljakordne sprindi maailmameister oli seejuures oma vahetuses tervelt minuti võrra kiirem kui liidrid. Taani võistkonas jooksid veel Amanda Falck Weber, Tue Lassen ja Jakob Edsen.

Eesti võistkonnas tegid sissejuhatuseks suurepärased etteasted Annika Rihma ja Kenny Kivikas, kelle soorituste järel püsis Eesti kaheksandal kohal, kaotust liidrile vaid vastavalt 20 ja 52 sekundit.
Kolmandas vahetuses andis endast kõik Kristo Heinmann, kuid pidi siiski mõned konkurendid endast mööda laskma ja finišeeris 12. kohal, 2:15 liidrist.
Ankruetapil pidas Evely Kaasiku maha tõsise heitluse konkurentidega Leedust ja Hispaaniast. Leedu jäi varsti selja taha ja hispaanlanna tegi suurel kiirusel vea, võttes vale kontrollpunkti, mis tähendas nende tulemuse tühistamist.
Eesti lõpetas väga kõrgel 10. kohal, millest on varem vaid korra ühe koha võrra kõrgemal oldud. See juhtus 2016. aastal Rootsis, kui võistkond erines tänasest vaid ühe liikme võrra – Kristo Heinmanni asemel jooksis Sander Vaher.

Teispäeval jätkub MM lühirajaga Siguldas, Gauja ürgoru nõlvadel.