Setomaa orienteerumispäevak kavas Eesti suurimal orienteerumisvõistlusel Suunto Games

Setomaa orienteerumispäevak kavas Eesti suurimal orienteerumisvõistlusel Suunto Games

Nädalavahetusel leiab Vitipalus aset Eesti orienteerumishooaja suurim võistlus Suunto Games, kus osalejaid kokku ligi 800. Niigi rahvusvahelisele jõuproovile annab värvi eliitklassi sportlastele paralleelselt peetav Euromeeting, mis on eelmänguks järgmisel hooajal Eestis toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks. Vitipalu maastikul joosti ka 2017. aastal Eestis toimunud orienteerumise MM-il kaks distantsi, millest tehniline lühirada valiti tolle hooaja maailma parimaks orienteerumisrajaks.

31. korda toimuva Suunto Gamesi pea- ja nimisponsoriks on maailma üks suurimaid kompasside ja spordikellade tootjaid – Soome firma Suunto, kelle poolt on kõigi vanuseklasside parimatele auhinnad.

Kuna 2020. aastal toimuvad Eestis orienteerumisjooksu Euroopa meistrivõistlused, on jõuproovil osalemas ning seejärel kohapeal laagerdamas meie maastikega tutvuma tulnud mitmete riikide koondised, kelle seas ka suurvõistluste võitjaid ja medaliste.

Põnevat kaasaelamist GPS-jälgimise vahendusel pakuvad eliitklassi jõuproovid, kus laupäeval on kavas maailma edetabeli punkte andev lühirada ning pühapäeval viitstardist tagaajamis-võistlus. Kommentaatoriteks on Meelis Atonen ja Daisy Kudre.

Lisaks paljudes erinevates vanuseklassides toimuvatele võistlustele pakuvad korraldajad mõlemal päeval Eesti ühe põnevaima ja tehnilisema maastiku nautimise võimalust ka ilma eelregistreerimiseta Setomaa orienteerumispäevaku raames.

Võistluskeskuses on võimalik soetada uut ja kvaliteetset orienteerumisvarustust nii Eesti kui välismaistelt orienteerumis- ja spordikaupade müüjatelt. Kohal on: Matkasport, T-Style, Duncan, Suunnistuskauppa, Skvaier ja SIGN Sport.

Siin leitav kogu võistlusinfo ja videokutse meie parimate orienteerujate osalusel.