RMK Eestimaa orienteerumispäevak Lätis? Jah, juba täna Kornetis!

RMK Eestimaa orienteerumispäevak Lätis? Jah, juba täna Kornetis!

Võrumaa orienteerumiskolmapäevakud on RMK Eestimaa orienteerumispäevakute ainus sari, mille etapid viivad orienteerumisharrastajad ka väljaspoole Eesti territooriumi ja seda lausa kahel korral suve jooksul.

OK Võru poolt korraldatav sari on teinud juba aastaid koostööd lõunanaabrite klubide Aluksne-Ape OK ja Smiltenest pärit klubiga Azimuts, korraldades hooaja jooksul kolm n-ö ühispäevakut. Iga klubi korraldada on üks päevakutest – OK Võru korraldas enda päevaku enam kui 200 osalejale maikuus Suurel Munamäel ning nüüd on järjekord Aluksne-Ape OK käes, kes korraldab täna ürituse vahetult lõunapiiri ääres Kornetis.

Kornetis 19.06. toimuv päevak on eriliste päevakute seas omakorda erakordne, kuna mõned selle päevaku rajad käivad ka üle Läti-Eesti piiri! Päevaku keskus asub Palkna järvede ääres, millest üks, Eesti sügavuselt teine järv, Väike-Palkna on ka kahe riigi vahel jagatud. Maastikul on varasemalt toimunud mitmeid tähtsaid võistlusi, sh Läti meistrivõistlused.

Korneti piirkonda tasub külastada ka sealse kena looduse tõttu – lisaks mainitud Palkna järvedele leiab sealt sügavast orust Korneti järve ning kauneid vaateid pakkuva Korneti linnamäe, kust paistavad kätte ka Haanja kõrgustiku kõrgeimad tipud. Kaugele ei jää ka Paganamaa.

Kornetisse saab Võrumaalt Krabilt väiksemat teed mööda (tee nr 108) või siis kui Riia-Pihkva kiviteed (E77) mööda Murati piiripunktist mõned kilomeetrid Riia poole sõita ja sealt Korneti viida juhatusel paremale keerata. Tähistuse algus Korneti küla keskusest (https://goo.gl/maps/hQAtWE279fP2).

Viimane ühispäevak toimub 15. augustil Smiltene piirkonnas.

Päevaku info leiad SIIT
Päevaku üritus Facebookis