MK tavarajal meie parimatena Timo Sild 35. ja Laura Joonas 45.

Järgmise aasta MM-i piirkonnas toimuvatel MK-etappidel oli esimese alana kavas tavarajavõistlus, mis tähendas meestele 13,6 km ja naistele 9,3 km pikkust katsumust füüsiliselt väga raskel paljude soodega mägimaastikul.

Kuu alguses toimunud MM-i tavarajal 11. koha saanud Timo Sild ei olnud enda sõnul taastunud äsjasest reisist Kanadas toimunud Põhja-Ameerika meistrivõistlustele: “Ma ei ole transatlantilisest lennust kaugeltki veel taastunud.“ 35. koha toonud jooksu kohta oli tal seetõttu vaid lühike kommentaar: „Tänasel maastikul, mis oli füüsiliselt äärmiselt raske, puudus igasugune minek”.

Lauri Sild alustas vaheaegade järgi võistlust kiiresti ning oli poolel rajal veel 24., kuid jäi Timost lõpuks maha 24 sekundiga ning oli 36.. Kristo Heinmann kaotas Timole natuke alla 3 minuti ning oli 46. MK-debüüdi teinud Reigo Teervalt oli 100. Võistluse võitis tavaraja norralasest maailmameistri Olav Lundanesi ees rootslane Gustav Bergman. Kolmanda koha sai Matthias Kyburz Å veitsist.

Naiste võistlustel näitas enam kui 3-minutilise võiduga ülemvõimu hiljutine sama distantsi maailmameister ning MK-sarja liider rootslanna Tove Alexandersson.

Sarnaselt meestele oli ka Eesti naiskoondislaste vahel tihe rebimine – nädal tagasi esimest korda tavarajal Eesti meistriks tulnud Laura Joonas edestas 82-minutilise jooksu järel Annika Rihmat vaid 29 sekundiga. Joonase ja Rihma kohad olid vastavalt 45. ja 50. Kerstin Uiboupin oli 54., jäädes Laura Joonasele alla 2 minuti ja 5 sekundiga. Marianne Haug oli 64. ning Maiki Maalberg 82. Alexanderssoni järel oli teine norralanna Kamilla Olaussen ning kolmas Karolin Ohlsson Rootsist.

Laupäeval jätkatakse Norras uue formaadiga, kui ennelõunal joostakse proloog ning õhtul viitstardist finaalvõistlus. Pühapäeval on kavas teatevõistlused.