Eestlaste edu Tiomilal

Möödunud nädalavahetusel toimus Rootsis, Nynäshamnis legendaarse Tiomila ehk 10mila teatejooksu järjekordne versioon. Võistlus on alguse saanud juba 1945. aastal ja olnud eeskujuks neli aastat hiljem Soomes käivitatud Jukola teatejooksule.

Kümneliikmelised teatemeeskonnad startisid laupäeva õhtul kl 20:30 ja võitja finišeeris pühapäeva hommikul pärast 107 km pikkuse raja läbimist kl 8:12.
Ihaldatud võitu läks 330 meeskonna seas jahtima ka Tampere klubi KooVee meeskond, mille ridades kolm eestlast – Lauri Sild teises, Kenny Kivikas kolmandas ja Timo Sild üheksandas vahetuses. Meeskond alustas avavahetuse võiduga ja oli veel kolmanda vahetuse lõpus vaid 32 sekundi kaugusel liidritest. Neljas vahetus, 14,7 km pikkune hajutuseta “pikk öö” tõi aga endaga enam kui 10-minutilise mahajäämuse liidrist. Kuigi liidrikohal toimus hiljem dramaatilisi vahetusi ja KooVee jooksis suuremate vääratusteta, ei õnnestunud võistluse lõpuni saada juhtpositsioonile enam lähemale kui 4:40 viimase vahetuse keskel. Lõpptulemuseks jäi klubi senine parim, kolmas koht, kaotusega 6:26.

Tiitlit kaitses IFK Göteborg Orientering, teiseks tuli Uppsala klubi OK Linné.

KooVee ridades jooksid kolme eestlase kõrval neli soomlast, üks ukrainlane, üks uusmeremaalane ja üks šveitslane.

Enne meeste võistlust toimusid laupäeval noorte nelja vahetusega (alates 1992) ja naiste viie vahetusega (alates 1977) teatejooksud, kus osalesid vastavalt 338 ja 332 võistkonda.

Naiskondade seas sai kõrge viienda koha Soome klubi Hiidenkiertäjät esindus, kus avavahetust jooksis Anu Ã…kerman ja neljandat vahetust Annika Rihma. Võitjaks tuli Rootsi klubi Järla Orientering.

Noorte seas oli võidukas soomlaste Espoon Suunta.