Daisy Kudre kordas oma MK-hooaja parimat kohta

USA Vermonti osariigis sõideti reedel tänavuse suusaorienteerumise MK-sarja viimane individuaalvõistlus. Kavas oli ühisstardist tavarada.
Eelmisel päeval mahasadanud värske lumi tegi rajad veidi pehmeks ja libisemise keskmisest kehvemaks.
Naiste seas tuli MK-sarja liidrite Tove Alexanderssoni ja Maria Ketškina tühistamise järel võitjaks soomlanna Salla Koskela ajaga 84:14. Eestlastest oli taas parim Daisy Kudre, kes kordas 9. kohaga oma selle hooaja parimat tulemust, aeg 90:49. Doris Kudre tulemuseks oli 14. koht, aeg 96:09.

Daisy Kudre: „Tänane võistlus oli pikk ja raske nagu tavarajad ikka. Eile sadas u 10 cm värsket lund, mis tegi lume- ja rajaolud väga heaks, kuigi ka pisut pehmeks. Olen enda sõiduga päris rahul, kuna füüsiliselt kestsin ilusti lõpuni ning ka tehnilisest poolest kulges sõit pigem hästi. Raja lõpuosas tegin küll ühe 30-45 sekundilise vea, mis langetas mind 1-2 koha võrra. Täna oli väga oluline punktinumbreid kontrollida, kuna punkte oli palju ja sellest ka palju tühistamisi. See käib aga mängu juurde ning olen lõppkohaga igati rahul.“

Meeste seas oli võidukas rootslane Erik Rost, kes lõpetas ajaga 87:00. Kaks päeva tagasi väga heas hoos olnud Mattis Jaama tema enda hinnangul keskpärase soorituse ja teenis 17. koha ajaga 93:04.

Mattis Jaama: „Minu hinnangul oli tänane tavarada tehniliselt oluliselt lihtsam kui eelnenud sprint ja lühirada. Rajal puudusid seekord tavarajale omased pikad teevalikuetapid ning rada kulges üsna loogiliselt ühes taktis. Mahasadanud lumi tegi olud märkimisväärselt pehmemaks ja aeglasemaks, mis mulle enam nii hästi ei sobinud. Kaardiga sain hästi hakkama ja vigu tuli minimaalselt, seega tänane kaotus tuli peamiselt füüsilise poole pealt. Tunne polnud paha, kuid selgelt kehvem kui kaks päeva varem lühirajal. Kokkuvõttes tegin keskpärase soorituse.“