Daisy Kudre ja Mattis Jaama tulid EM sprinditeates 6. kohale

Bulgaarias Velingradis toimuvatel suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel saavutas Eesti sprinditeate võistkond koosseisus Daisy Kudre ja Mattis Jaama kuuenda koha. Võitjale kaotati 2.17.

Euroopa meistriks tuli Rootsi duo Tove Alexandersson ja Erik Rost ajaga 47.19. Teine koht kuulus soomlastele Marjut Turunenile ja Tuomas Kotrole (+0.39), kellest vaid ühe sekundiga jäi maha Venemaa duo Anastasia Kravchenko ja Sergei Gorlanov.

“Tänane sprinditeade oli väga põnev ja meeldejääv,” ütles Daisy peale võistlust. “Olen tiimi sooritusega väga rahul, sest andsime täna endast maksimumi. Väga lahe oli, et pea terve sõidu võistlesime 3.-4. positsioonil ning pälvisime seega palju tähelepanu ja kiitust. Kahjuks olid meil mõlemal Mattisega lõpuosas pikemad hajutused, mis tähendas, et tugevad Bulgaaria ja Norra võistkonnad said meist napilt mööda. Kuuendal kohal finišisse jõudmine oli alguses väike pettumus, kuid tegelikult tegime mõlemad väga head sõidud ja kuues koht on tegelikult väga hea, sest Eesti tiim on sprinditeate ajaloos vaid mõnel üksikul korral sarnase tulemuse välja sõitnud.”

Toimetaja: Liisi Rist