Baseilo usinussarja tipus on tihe konkurents

Baseilo usinussarja tipus on tihe konkurents

Baseilo usinussarjas on enne 31. oktoobril saabuvat lõppu läinud rebimine eriti tihedaks ning esikolmik on 18. oktoobri seisuga ühepunktiliste vahedega  – liidril on 87 osaluskorda ning järgneval kahel 86 osalust, mis ületab 2017. a usinussarja parimate tulemuse juba enam kui 10 korraga.

Kuid sari pole veel läbi, kuna 4 orienteerumispäevakut on kalendri järgi enne usinussarja lõppu veel toimumata ning pärast ametlikku lõpukuupäeva toimub kindlasti ka tulemuste kontrollimine, et andmebaasis oleks kõikide toimunud ürituste ja osalejate osaluskorrad kirjas. Seejärel tulemused kinnitatakse ning toimub parimate välja kuulutamine ning loosimine. Võitjad kuulutatakse välja 12. novembril Rakveres Baseilo kaupluses ning võitjatega võetakse ühendust.

Seoses väga tiheda konkurentsiga esikohale, kus võimalik on ka kahe või kolme osaleja viik, on Baseilo usinussarja statuuti viidud sisse muudatus – võrdsete tulemuste korral korraldatakse suurima punktiarvu saajate vahel loos peaauhinna võitja selgitamiseks. Loosiga mitte võitnuid autasustatakse meenetega ja nad osalevad samuti edasistes auhindade loosimistes. Täpsemalt loe statuudist.

Baseilo usinussarja peaauhinnaks on akupuhur Husqvarna 436 LiB, enam kui 50 punkti saajate vahel loositakse välja mootorsaag Dolmar 420 koos hoiukohvriga ja enam kui 40 punkti saajate vahel loositakse välja elektrisaag Husqvarna 321.

Auhinnad antakse välja 24. novembril Jõulumäel Eesti Orienteerumisliidu hooaja parimate autasustamisel.

Vaata punktiseisu Baseilo usinussarja lehelt.