Baseilo usinussarjas loositi auhinnavõitjad

Baseilo usinussarjas loositi auhinnavõitjad

Baseilo usinussarja auhinnavõitjad loositi 12. novembril Rakveres

RMK Eestimaa orienteerumispäevakute usinussari, metsa- ja aiatehnikamüüja järgi Baseilo usinussari selgitas 12. novembril Rakveres välja 2018. a hooaja auhinnavõitjad. Tänavune usinussarja hooaeg algas 1. jaanuaril ning kestis kuni 31. oktoobrini, mil oli algusest möödunud juba üle 330 orienteerumispäevaku.

Nagu hooaja teises pooles näha oli, aktiveerisid usinussarja võitja au ning Baseilo poolt välja pandud auhinnad mitmeid harrastajad, kes võtsid eesmärgiks olla parimad ja saada kokku suurim osaluste arv. Võidu nimel reisiti mööda Eestit, käies ühe nädala jooksul nii Värskas kui Hiiumaal või külastades ühe päeva jooksul lausa mitmeid sarju.

Korraldajatel oli kolme mehe – Aimar Jaakson, Heini Tammiku ja Rein Hansteini vahel lahti rullunud heitlust kõrvalt huvitav jälgida, sest osaluste arv viidi 2018. a võrreldes pea 20 võrra kõrgemale, nii et A. Jaaksonil ning Rein Hansteinil oli hooaja lõpuks kokku lausa 91 osaluskorda ning Heini Tammikul 89 osaluskorda, mis tähendab ligi 1/3 kõikidel orienteerumispäevakutel osalemist.

Rõõmustav oli ka näha, et lisaks peaauhinna kategooriale oli hulga neid, kes püüdlesid teisele või kolmandale auhinnale, mille saamiseks tuli osaleda vastavalt 50 ja enamal või 40 ja enamal päevakul. Kokku oli selliseid usinaid 101.

 

Parimate selgitamine Baseilo kaupluses

Baseilo OÜ poolt oli parimatele välja käidud kolm auhinda – peaauhinnaks Husqvarna akupuhur, teise auhinnana Dolmari mootorsaag ning kolmandana Husqvarna elektrisaag. Kuna esikohta otseses heitluses ei selgunud, vaid Aimar Jaaksonil ja Rein Hansteinil oli koos mõlemal 91 osaluskorda, tuli peaauhinna võitja välja selgitada kulli ja kirja viskamisel. Baseilo OÜ juhataja Aleksander Pritsiku mündiviske tulemusena võitis 2018. a Baseilo usinussarja peaauhinna Rein Hanstein. Palju õnne!

Peaauhinna loosimise järel liiguti edasi teise auhinnasaaja väljaselgitamise juurde, kes selgitati samuti loosi tahtel. Peaauhinda mitte võitnud Aimar Jaakson lisati sealjuures enam kui 40-le nimele, kes tegid 50 ja enam stardikorda ning Aleksander Pritsiku fortuunakäsi tõmbas kõikide nimede seast välja … Aimar Jaaksoni! Tegemist oli ühtaegu humoorika kui vahva kokkulangevusega, sest kindlasti vääris sarnaselt peaauhinnavõitjaga ka A. Jaakson oma usinuse eest väärt auhinda, mis nüüd ka realiseerus.

Kolmanda auhinna loosimiseks lisati loosisedelite hulka 40 ja enama osalusega harrastajad ning sellest lipikute hulgast tõmbas A. Pritsiku käsi välja Kristian Esula nime, kellele kuulub nüüd Husqvarna elektrisaag. Palju õnne!

Kuna esikohaheitluses oli pikalt pildil ka Heini Tammik, otsustas Baseilo OÜ premeerida teda eriauhinnaga 89 orienteerumispäevakul osalemise eest. Palju õnne!

 

Auhinnavõitjad

Peaauhind – Rein Hanstein

Teine auhind – Aimar Jaakson

Kolmas auhind – Kristian Esula

Eriauhind – Heini Tammik

Auhinnad antakse kätte 24. novembril Eesti Orienteerumisliidu hooaja parimate autasustamisel Jõulumäel. Auhinnavõitjatega võetakse ühendust.