Tallinna Orienteerumisneljapäevak toimub Tallinna kesklinnas – Aegnal!

Tallinna Orienteerumisneljapäevak toimub Tallinna kesklinnas – Aegnal!

RMK Eestimaa orienteerumispäevakute sekka kuuluv Eesti vanim ja suurim orienteerumissari Tallinna Orienteerumisneljapäevakud naaseb 30-aastase pausi järel etapiga Tallinna kesklinna haldusalasse kuuluvale Aegna saarele.

2. augustil Aegna saarel toimuv neljapäevak on üks 22-st Tallinna orienteerumisneljapäevakute etapist, mis toovad kevadest sügiseni kestva hooaja jooksul iganädalaselt metsaradadele 500-700 osalejat. Meretagusele päevakule oodatakse korraldajate sõnul tavapärasel hulgal osalejaid. „Oleme valmis Aegna päevakul teenindama 600 orienteerumissõpra, kelle toome saarele spetsiaalsete kaatritega Rohuneeme sadamast“, ütles Tallinna neljapäevakute peakorraldaja Mait Tõnisson. „Loomulikult võib saabuda ka isiklike veesõidukitega või tulla Kalasadamast alustava laevaliiniga“, täpsustas transpordivõimalusi Tõnisson.

Päevaku rajameistri Rain Vellerindi sõnul on Aegna päevaku maastik sobilik ka esmakordselt kaardiga liikumist proovivatele loodusesõpradele: „Aegna etapil totaalset eksimisohtu ei ole. Kes liialt vasakule kaldub, jõuab mereni. Sama kehtib ka teiste suundade kohta. Mets on enamasti hästi ja väga hästi läbitav.“ Peakorraldaja Mait Tõnissoni sõnul on sarnaselt teistelegi neljapäevakutele Aegnal mõeldud ka kõige pisematele: „Olemas on nii tillurada ning lapsevanematele mõeldes ka lastehoid, et kõigil oleks võimalus kaardiga looduses liikumist nautida“. Erinevaid radu on lausa 13, mis erinevad üksteisest nii keerukuse kui pikkuse poolest. Uued tulijad saavad stardi eel korraldajailt juhiseid nii raja valikuks kui kaardi ja kompassi kasutamiseks. Uutel osalejatel soovitame eelnevalt tutvuda ka neile mõeldud materjalidega SIIN.

Esimene spetsiaalne kaater viib orienteerumissõbrad elavas järjekorras Rohuneeme sadamast Aegnale 14.30. Aegna sadama lähistel asuvast päevakukeskusest saab orienteerumisrajale startida vabalt valitud ajal kella 15-st kuni 19.30-ni. Edasi-tagasi sõidu hind on 10€. Tagasisõidul kehtib piletina päevakul kasutusel olnud orienteerumiskaart. Küll ei tasu punkte liiga kauaks jahtima jääda, sest viimane kaater lahkub saarelt kell 21. Korraldajad soovitavad Rohuneeme sadamasse tulla ühistranspordi või jalgrattaga, kuna sealsed parkimisvõimalused on piiratud.

NB! Laevasõiduks mittesobivate ilmaolude korral toimub neljapäevak Kloostrimetsas.

RMK Eestimaa orienteerumispäevakud on Eesti suurim harrastusspordisari, mis koondab enda alla 20 üle Eesti toimuvat orienteerumispäevakute sarja. 2018. aastal toimub üle Eesti enam kui 350 üritust ning oodatav stardikordade arv on 60 000.

Täpsem info Aegna neljapäevaku kohta: http://paevakud.ee/?post_type=events&p=15620 ja http://ton.ee/

Mait Tõnisson
Tallinna Orienteerumisneljapäevakute peakorraldaja
513 8911
mait.tonisson@ton.ee