20. koha saanud Teele Telgma: “Jäin oma tulemusega väga rahule!”

Kolmeaastase pausi järel Eesti juunioridele metsadistantsidelt taas 20 parima seas koha toonud Teele Telgma sõnul tuli tänasel, orienteerumistehniliselt raskel maastikul teha kontrollitud sooritus: „Kuna tegemist oli erakordselt tehnilise maastikuga, siis oli vaja teha veel kindlam, kontrollitum ja keskendunum jooks kui eelmistel päevadel.“ Kuigi Teele sooritus ei kulgenud veatult, suutis ta enda sõnul eelnevalt seatud plaaniga küllaltki rahuldavalt hakkama saada. „Tabasin veal olles kohe ära, kus olin“, sõnas Telgma.

Eesti juuniorid olid treener Piibe Tammemäe sõnul ees oodanud orienteerumistehniliseks väljakutseks valmis ja neiud realiseerisid oma potentsiaali: „Kuna enamik koondislasi käis kevadel siinkandis laagris, siis oli ettekujutus maastikust kõigil olemas. Kristel ja Teele tõestasid oma visadust veelkord sel nädalal ja kaks sooritust 30 parema seas täitis minu seatud eesmärgi.“ Häid sõnu jagus tal ka Oliver Küti 36. koha suunal: „Oliver on teinud stabiilselt sel nädalal häid ja kontrollitud jookse ja saavutas oma juunioride klassi parima individuaaltulemuse.“ 53. koha saanud Lauri Pähnal oli Piibe Tammemäe sõnul probleeme võimete realiseerimisega: „Lauril jäi täna puudu orienteerumistehnilisest kindlusest“.

Naisjuunioride klassis võttis võidu kohalik sportlane Csilla Gardonyi rootslanna Sanna Fasti ja tšehhitari Barbora Chaloupska ees. Esikolmik mahtus 26 sekundi sisse. Noormeeste klassis tegi medalilaual puhta töö Rootsi, kui Jesper Svensk, Simon Imark ja Henrik Johannesson olid medalistidena 36 sekundi sees ja edestasid järgmiste riikide noorsportlasi enam kui minutiga.