ülenurme

Tartu Neljapäevak

Neljapäeviti
16:00 - 19:00
20:00
0 - 5€

Rada

Maastiku ja kaardi info

Kenny Kivika infonurk radade ja maastiku kohta:

“Ülenurme päevak võiks olla hea viimaseks ettevalmistuseks nädalavahetusel toimuvateks sprindidistantside Eesti meistrivõistlusteks.

Asulad on küll erinevad, kuid olulist reljeefi pole nii Ülenurmes kui Kuremaal ja Palamusel. Kõigi kolme puhul tuleb olla valmis nii tihedaks kaardi lugemiseks lühematel etappidel kui pikemateks “jooksukateks”.

Kiirelt õigete teevalikute tegemisel on esiteks vaja 100% teada, milliste leppemärkidega on tähistatud objektid (kohad), kust on KEELATUD üle minna või läbi joosta. Pead alati olema valmis tegema teevalikut, kus sa ei saa otse minna.

Vaja on hinnata, kas minna paremalt, vasakult või tuleb teha väike “S”.

Minu soovitus nüüd ja edaspidi sprindis: võta see esimene valik, mida nägid ning vii just see sama ka nii kiiresti ellu kui võimalik. Poole etapi peal valikut muutes võivad tekkida vead ning kokkuvõttes kaotad aega.

Kui juba näed punkti või tead täpselt, kus oled, millal kuhugi ära pead keerama ning tekib korraks vaba moment, siis vaata ette juba järgmist etappi või isegi mitut. See ette lugemine peab toimuma kiiresti ning seejärel tuleb jälle käimasoleva etapi juurde tagasi tulla.

Lisaks, kui on pikem etapp, kus tegelikult kaarti pole vaja vaadata nii palju (asjatu kontrollimine pole ka tihtipeale vajalik), siis proovigi kiiremini joosta. Iga pilk kaardile võtab liikumiskiirust maha.

Loomulikult on soovitatav nädalavahetuseks harjutada ka kiiret sisse elamist. Kuidas kohe stardist kaardilt kiiresti kolmnurk ülesse leida ja esimesse punkti valik teha.

•	RADA 1 	3,6 km	21 KP
•	RADA 2	2,8 km	16 KP
•	RADA 3	2,1 km	14 KP
•	RADA 4	0,8 km	6 KP
•	VABA

Kaardi mõõtkava: 1:5000, kõrgusjoonte vahe 2,5 m 
RADA 4 kaardi mõõtkava: 1:2500, kõrgusjoon: 2,5 m.

Osalustasud

Tavahind

5.00 €

Kooliõpilased

2.00 €

Pensionärid

3.50 €

Üliõpilased

3.50 €

Eelkooliealised

Tasuta

Võistlusala

suund

valik

Korraldaja ja rajameister

OK Ilves Peakorraldaja
Kaarel Hendrik Zernant Rajameister