Euroopa meistrid orienteerumise teatejooksudes on Å veitsi ja Norra

Å veitsis Ticinos toimuvatel orienteerumise Euroopa MV võitsid teatejooksud Å veitsi nais- ning Norra meeskond.
Eesti mehed said 12. ja naised 16. koha.

Naiste rajal juhtisid šveitslannad võistlust mõlema väljapandud esindusega algusest lõpuni, sealjuures sai päeva parima aja 5,6km 20KP ja 220 tõusumeetriga rajal 20-aastane Simona Aebershold (33.21), kes tõstis Å veitsi II võistkonna teise vahetuse lõpus liidripositsioonile.
Viimases vahetuses pani oma paremuse maksma Å veitsi esindusvõistkonna ankrunaine Julia Gross ning lõpetas 1.19 enne kaasmaalannat Sarina Jenzerit. Kuna Euroopa MV-l läheb igast riigist arvesse vaid parim võistkond, sai hõbeda Rootsi, kui Karolin Olhsson suutis teel viimasese KPsse mööda joosta nii Venemaa esindajast Tatjana Rjabkinast kui ka kolmanda kohale tulnud Taani võistkonnast. Sealjuures jooksis Taanil viimast vahetust Maja Alm.

Ka meeste kolmevahetuseline (3x 7,3km 24 KP, 290m) võistlus oli ülitihe ja -kiire. Avavahetuselt saabus esimesena sprindipronks Kristian Jones, sekund aelgasem oli Rootsi ja kaks sekundit Hispaania esindaja. Kenny Kivikas finišeerus 16., liidritest maas 3.28. Timo Sild tõstis teises vahetuses meie meeskonna positsiooni kolm kohta ning jõudis finišisse 13., 10 sekundit maas Läti esindajast Martins Sirmaisest. Lauri Sild parandas viimases vahetuses võistkonna kohta veel ühe positsiooni ning lõpetas 12.na, jättes Läti esinduse selja taha. Meie meeste ette jäid 4 sekundiga Rootsi ja 9 sekundiga Soome esindused. Kaotust võitjatele, Norra meeskonnale, kogunes 8.26. Teiseks jäi Å veitsi kolmik (+ 30 sek) ning pronks läks Prantsusmaale (+3.07)

Eesti koondise treeneri Elo Saue sõnul jäi nii meie meeste- kui naistevõistkonna tulemus jooksuvõimu taha, mis hästijoostavas ja hea nähtavusega metsas kulgenud teateraja juhtgrupis püsimiseks määravaks sai. Ka ilmaolud olid meie võistlejate jaoks harjumatud – tuldi ju +5-kraadisest kevadest ning satuti põuasesse suveleitsakusse. õnneks leevendas olusid võistluspäeva õhtupoolikul kohale jõudnud vihm, millest said kosutust meestevõistluse viimases vahetuses rajalolnud.

Pühapäeval lõppevad Euroopa MV pika rajaga. Eesti koondise eest on väljas naistest Annika Rihma, Marianne Haug, Kerstin Uiboupin ning meestest Timo Sild, Lauri Sild ja Kristo Heinmann.

Maret Vaher
EOLi meediatoimkond