Eesti orienteerujad tegid avastardi juunioride MM-il


Tänavused juunioride maailmameistrivõistlused algasid esmaspäeval Ungaris, võistluskeskuseks on Kecskeméti linn. Esimese alana joosti pikk ja raske tavarada väikeste kõrguste vahedega, kuid rohkete reljeefidetailidega luitemaastikul, mis võimaldas suuri jooksukiirusi. Suurtel kiirustel on vead kerged tulema ning märkimsiväärseid vigu tegid ka paljud favoriidid.

Nii noormeeste kui neidude seas võideti kuldmedalid suure eduga teise koha ees. Neidude 10,2 km pikkusel rajal valitses šveitslanna Simona Aebersold ajaga 54:37. Hõbeda teeninud ungarlanna Zsofia Sarkozy kaotas juba 5:03 ning pronksi saanud tšehhitar Tereza Janosikova 5:56.
Meesjuunioride seas oli 15 km pikkusel rajal ülekaalukas norralane Kasper Fosser ajaga 69:25, ülejäänud medalid teenisid prantslane Mathieu Perrin (+4:21) ja tšehh Daniel Vandas (+5:37).

Eesti juunioride koondist esindasid kolm neidu ja kuus noormeest. Koondise parima koha jooksis välja Värska neiu Kristel Kõivo, kes lõpetas 29. kohaga, kaotust maailmameistrile kogunes 14:50.
Kristeli kommentaar oma sooritusele: “Ootasin tänast tavarada väga, sest olen oma ettevalmistuses just sellele distantsile suurimat rõhku pannud. Varasemast treeninglaagrist olin saanud üsna hea ettekujutuse võistlusmaastiku tüübist, mulle maastik meeldis. Rajale läksin hea enesetunde ja mõnusa ootusärevusega. üldiselt kulges mu jooks sujuvalt ja suurte eksimusteta. Kuna aga maastik oli kiire ja peaaegu igal pool tuli minna otse, siis kogunes kaotust parimatele iga väiksemagi lisakaarega ja eksimusega punktivõtmisel. Selliste lisakaarte ja pisivigade taha jäi mul täna umbes 2,5 minutit ning kuna vahed konkurentidega olid väiksed, siis jäävad need kindlasti hinge kripeldama. üldiselt jään oma jooksuga siiski rahule, minu võistlusnädal siin sai sellega positiivse alguse.”

Eesti noormeeste seas oli 39. kohaga edukaim tartlane Kaarel Hendrik Zernant, kes kaotas võitjale 13:42. Kaarel Hendriku kommentaar: “Enne tavarada oli teada, et maastik võimaldab kiiret jooksu ning enamik teevalikuid tuleb lahendada otse. Läksin rajale hea ja enesekindla tundega. Raja alguses tegin mitmeid väiksemaid vigu, mis läksid kokkuvõttes maksma paar minutit. Sellest hoolimata suutsin raja teises pooles oma jooksukiirust tõsta ning ka orienteerumine läks sujuvamalt. üldiselt olen oma sooritusega rahul ning tulemus vastab minu ootustele.”

Teiste eestlaste tulemused: 41. Teele Telgma (+17:04), 95. Emily Raudkepp (+27:33), 61. Oliver Kütt (+18:16), 84. Andres Rõõm (+22:44), 138. Kaarel Vesilind (+41:32), 141. Kiur Erik Eensaar (+42:57), Lauri Pähn katkestas.