Eesti noormehed juunioride MMi teates 12. kohal

Eesti noormehed juunioride MMi teates 12. kohal

Orienteerumise juunioride MMi pika võistlusnädala Lõuna- Ungaris lõpetasid teatejooksud, mille võitis neidude N20 klassis oodatult Venemaa esindus Tšehhi ja Norra ees ning noormeeste M20 klassis Norra Rootsi ja Tšehhi ees.

Eesti noormeeste võistkond koosseisus Kaarel Hendrik Zernant, Lauri Pähn ja Oliver Kütt tegid stabiilselt hea soorituse ning finišeerusid ametlikus riikide arvestuses tublil 12. kohal (1.55.04), sealjuures jätsid nad napi 16 sekundiga selja taha Taani ning 17 sekundiga Venemaa esindused.

Eesti neidude võistkonna kaks esimest liiget – Kristel Kõivo ja Emily Raudkepp jooksid koondise treeneri Piibe Tammemäe sõnul tehniliselt head jooksud, vahe esimestega tekkis 30-kraadises kuumuses liidritele alla jäänud jooksukiirusest. Kahjuks eksis viimases vahetuses Teele Telgma viimase punkti märkimisel – ta viipas puutevaba märkeseadmega üle KP kõrval asunud raadiojaama ning võistkond tühistati.

Nii neidude kui noormeeste teatejooksus oli kokku üpris palju tühistamisi: poollagedal rohkete reljeefivormidega võistlusmaastikul, kui silmside konkurentidega oli pea katkematu, olid eksimused suurel kiirusel kerged tulema – teiste hulgas ei saanud tulemust ka Soome ja Rootsi neidude esindusvõistkonnad.

Väljavõte tulemustest:
N20

1. Russia 1 (Dasha Panchenko, Kristina Smirnova, Veronika Kalinina) 1:44:44

2. Czech Rep. 1 (Tereza Cechova, Barbora Chaloupska, Tereza Janosikova) 1:45:52

3. Norway 1 (Ragne Wiklund, Malin Sanstad, Victoria Haestad Bjornstad) 1:46:34

4. Great Britain 1 (Fiona Bunn, Grace Molloy, Chloe Potter) 1:47:14

5. Sweden 2 (Ella Olsson, Alva Sonesson, Johanna Borjesson Eriksson) 1:47:19

6. Switzerland 1 (Lea Widmer, Elena Pezzati, Simona Aebersold) 1:47:29


Eesti (Kristel Kõivo, Emily Raudkepp, Teele Telgma) – tühistatud

M20

1. Norway 1 (Havard Eidsmo, Elias Jonsson, Kasper Fosser) 1:40:13

2. Sweden 1 (Jesper Svensk, Simon Imark, Isac von Krusenstierna) 1:42:40

3. Czech Republic 1 (Vojtech Sykora, Tomas Krivda, Daniel Vandas) 1:45:33

4. Finland 1 (Tuomas Heikkila, Otto Kaario, Akseli Ruohola) 1:46:12

5. Poland 1 (Marcin Biederman, Jan Rutka, Fryderyk Pryjma) 1:46:19

6. France 1 (Mathieu Perrin, Guilhem Haberkorn, Guilhem Elias) 1:46:29

12 Eesti 1 (Kaarel Hendrik Zernant, Lauri Pähn, Oliver Kütt) 1:55:04

Võistluste kodulehekülg (tulemused, kaardid, liikumisteed jpm): http://jwoc2018.hu/

Fotol Eesti N20 teatekolmik. Foto Piibe Tammemäe

Maret Vaher