Tallinna orienteerumisneljapäevakutel tehti tänavu 12 170 osaluskorda

Tallinna orienteerumisneljapäevakutel tehti tänavu 12 170 osaluskorda

RMK Eestimaa orienteerumispäevakute suurim sari, Tallinna orienteerumisneljapäevakud, lõpetas 2018. a hooaja 12 170 osaluskorraga.

13. septembril Kadrioru pargis toimunud käesoleva hooaja viimasest, 22. neljapäevakust võttis osa 599 metsajooksuhuvilist, kes viisid tänavuse osaluskordade arvu viimaste hooaegade kõrgeimale tasemele – keskmiselt 553 päevaku kohta ning kokku siis lausa 12 170 osaluseni. Võrreldes 2017. aastaga tõusis startide koguarv 10%.

Tallinna orienteerumisneljapäevakute hooajal kogeti eripalgelisi maastikke ja elamusi Pikknõmmest Kadrioruni ja Loksalt Aegnani. Näiteks Aegna saarel käidi erikaatriga, mis viis isemoodi päevakule kohale 526 osalejat, kes saare risti-rästi läbi jooksid ning Männiku motokeskuses toimunud etapil pisteti rinda liivaste radadega ning otsiti kontrollpunkte kaevikutest.

Sarja peakorraldaja Mait Tõnissoni sõnul on Tallinna orienteerumisneljapäevakud pakkunud hooaja jagu mõnusaid õhtuseid tervislikke koosviibimisi: “neljapäevaõhtutel on erinevais Harjumaa nurkades jagunud tegemisi kõigile, sest lisaks headele maastikele, kvaliteetsetele kaartidele ja jõukohastele radadele on kohal hea seltskond, kehakinnitusvõimalus ning lastehoid.” Neljapäevakute korraldajate soov on olnud ja on ka edaspidi pakkuda huvitavaid radu väärt orienteerumismaastikel. “Usume, et suudame ka edaspidi ahvatleda päevakulise pisut pikemale kohalesõidule, mille eesmärgiks on orienteerumiselamus Eestimaa looduses”, lausus Tõnisson.

Tallinna orienteerumisneljapäevakud tänavad korraldajaid ja partnereid, kes pika hooaja vastu pidasid ja oma suure panuse andsid! Oli imeline hooaeg!

RMK Eestimaa orienteerumispäevakute hooaeg jätkub aga veel paljudes sarjades üle Eesti ning Lõuna-Eesti suurim sari, Seiklushundi päevakud alustab 8-etapilise sügishooajaga 19. septembril Eesti Rahva Muuseumi juures ning Linnaorienteerumise päevakud kestavad välja lausa jõuludeni. Kõik üritused leiate kalendrist.